W Device Prototype montujemy układy elektroniczne w technologii SMD (z ang. Surface Mounted Device), a także THT z (z ang. through-hole technology). Ponadto specjalizujemy się w planowaniu produkcji prototypów i kontrolowaniu każdego etapu procesu. Wykonywanie prototypów to sprawdzona i skuteczna metoda zapewniająca dostarczenie cennych danych, pozwalających na ocenę produktywności serii z wyprzedzeniem. Ponadto produkcja prototypów umożliwia precyzyjne zdefiniowanie wszystkich kryteriów jakości i efektywności.
Podstawą efektywnej produkcji seryjnej spełniającej wszystkie założenia projektowe jest wykonanie prototypów. Finalna wersja jest produkowana w tysiącach, a nawet milionach egzemplarzy, dlatego musi być dopracowana, w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Liczba i rodzaj funkcjonalności, wydajność, sposób działania w trakcie ekspozycji na czynniki zewnętrzne to tylko niektóre zmienne, które można przetestować dzięki produkcji prototypów.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu prototypów maksymalnie zbliżonych do finalnego produktu. Niejednokrotnie na tym etapie pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania, które możemy zaimplementować w produkcji seryjnej. Współpraca na etapie produkcji prototypów pozwala opracować i przede wszystkim przetestować wszystkie rozwiązania. Dodatkowo przeprowadzamy rygorystyczną kontrolę jakości już na etapie produkcyjnym, dzięki którym można precyzyjnie zdefiniować i wdrożyć ewentualne korekty. Efektem współpracy jest produkt „skrojony na miarę”, spełniający wszystkie założenia.
Wykonujemy montaż układów elektronicznych w obudowach SMD, wykorzystując technologię SMT (z ang. Surface Mount Technology). Montaż SMD, nazywany również montażem powierzchniowym, polega na lutowaniu układów (lub podzespołów) elektronicznych na powierzchni płytki PCB. Wykorzystujemy wyłącznie wysokogatunkowe pasty lutownicze gwarantujące doskonałą przewodność i trwałe połączenie układu z płytką.
Technologia SMT, ze względu na wysoką wydajność, precyzję oraz możliwość jednostronnego i dwustronnego montażu, idealnie sprawdza się podczas masowych produkcji na dużą skalę. W Device Prototype gwarantujemy krótkie terminy realizacji, doskonałą jakość, precyzyjny montaż i dotrzymanie ustalonego terminu zakończenia zlecenia.
Specjalizujemy się również w montażu THT nazywanym potocznie montażem przewlekanym. Ta technologia zakłada przewleczenie wyprowadzeń układów (lub podzespołów) elektronicznych na drugą stronę płytki. Następnie wyprowadzenia w postaci drucianych nóżek są lutowane do pól lutowniczych połączonych ze ścieżkami przewodzącymi. W ostatnim etapie zbyt długie wyprowadzenia zostają odcięte. Oprócz montażu (THT i SMT) układów zaprojektowanych przez nas, oferujemy również możliwość montażu seryjnego dla zewnętrznych klientów.
Masz dodatkowe pytania dotyczące montażu układów elektronicznych lub prototypowania? Zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami oraz skorzystania z darmowej wyceny i bezpłatnych konsultacji.
Wybór sposobu programowania układów scalonych jest podyktowany konkretną specyfiką linii produkcyjnej oraz wymagań projektowych. Cały proces programowania elektroniki może odbywać się przed montażem na płytce PCB. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest skrócony czas implementacji. To rozwiązanie jest preferowane zwłaszcza w przypadku wieloseryjnych produkcji, które muszą być zakończone w stosunkowo krótkim terminie.
Drugim sposobem jest programowanie układów elektronicznych, które już zostały zamontowane na płytce PCB. W takim przypadku czas niezbędny do wdrożenia oprogramowania jest nieco wydłużony. To rozwiązanie jest wybierane m.in. w przypadku produkcji niskoseryjnych, a także w projektach, w których krótki czas realizacji nie jest priorytetem.