micromis base v1

Micromis Base V1 to wszechstronna platforma deweloperska umożliwiająca tworzenie zaawansowanych projektów IoT, które mogą wykorzystywać jednocześnie komunikację GSM, WiFi i Bluetooth. Płytka oparta jest na układzie ESP32-WROOM-32D oraz modemie GSM Quectel M65, wyposażona jest w dodatkowe peryferia takie jak akcelerometr i żyroskop, czujnik temperatury oraz diodę adresowalną, komponenty te ułatwiają tworzenie projektów i ograniczają konieczność stosowania zewnętrznych modułów.
Potrzebujesz więcej informacji na temat produktu? Pobierz dostępne materiały źródłowe takie jak schematy elektroniczne, modele 3D czy obrysy płytek PCB.

Kluczowe cechy

Łączność z sieciami GSM, WiFi i Bluetooth
Pomiar orientacji przestrzennej i przyspieszenia
Pomiar temperatury
Emitowanie efektów świetlnych przez adresowalną diodę LED
Zabezpieczenia przed zwarciem i przepięciem
Wbudowany układ konwertera USB-UART
Płytka developerska Micromis Base V1 to nowoczesne narzędzie dla inżynierów i programistów, które pozwala na tworzenie zaawansowanych projektów elektronicznych. Główną cechą płytki jest wykorzystanie układu ESP32, który jest jednym z najpopularniejszych układów do tworzenia projektów z użyciem sieci bezprzewodowych (Wi-Fi oraz Bluetooth). Dzięki temu płytka jest idealna do tworzenia urządzeń internetu rzeczy (IoT) oraz innych aplikacji wymagających połączenia bezprzewodowego. Korzystanie z Micromis ułatwia wbudowany konwerter USB-UART, który pozwala na programowanie urządzenia przy pomocy kabla USB-C. Gniazdo USB wbudowane w urządzenie pozwala również na zasilanie komponentów urządzenia oraz dodatkowych elementów podłączanych do platformy.
Platforma została wyposażona w modem Quectel M65, który umożliwia łączność z sieciami komórkowymi oraz transmisję danych za pośrednictwem sieci GSM. Modem posiada zintegrowane złącze anteny, dzięki czemu można go łatwo podłączyć do zewnętrznej anteny, co pozwala na uzyskanie lepszej jakości połączenia.

Urządzenie posiada także adresowalną diodę LED, która może być programowo sterowana i służyć do wizualizacji stanu urządzenia lub do tworzenia efektów świetlnych. Dodatkowo została wyposażona w układ MPU6050, który umożliwia pomiar przyspieszenia oraz obrotu w trzech osiach, co pozwala na tworzenie projektów z wykorzystaniem czujników ruchu.
Płytka została także wyposażona w czujnik temperatury LM75, który pozwala na pomiar temperatury otoczenia z dokładnością do 0,5 stopnia Celsjusza. Jest to przydatne w aplikacjach wymagających pomiaru temperatury, takich jak np. systemy klimatyzacyjne czy urządzenia pomiarowe.

Micromis Base V1 posiada również żeńskie wyprowadzenia typu goldpin, które umożliwiają podłączenie zewnętrznych peryferiów oraz nakładek Micromis umożliwiających rozwinięcie możliwości samej płytki.

Platforma została wyposażona również w szereg zabezpieczeń, między innymi zabezpieczenie przed przepięciem, zwarciem, nadmierną temperaturą oraz zbyt dużym poborem prądu z portu USB dzięki czemu jest odpowiednim narzędziem dla początkujących elektroników.

Zobacz poradnik szybkiego startu dla Micromis Base V1!

Dzięki stworzonemu przez nas przewodnikowi dowiesz się jak rozpocząć pracę z płytką Micromis Base V1 oraz poznasz ważne informacje dotyczące samej konstrukcji.

Quick Start Guide omawia tematy takie jak:
- pierwsze uruchomienie płytki Micromis Base V1
- używanie płytki Micromis Base V1 w połączeniu z Arduino IDE i środowiskiem Visual Studio Code z dodatkiem PlatformIO
- funkcjonalności wyprowadzeń platformy deweloperskiej
- omówienie i wskazanie najważniejszych elementów na płytce
- wymiary płytki Micromis Base V1
- omówienie przykładowych programów prezentujących możliwe zastosowania płytki Micromis Base V1

Życzymy udanej lektury!
Copyright © 2023 Device Prototype 
|
Polityka prywatności