Produkcja elektroniki za granicą. Dlaczego warto korzystać z krajowych usług?

ELECTRONICS · DESIGN · CONSULTING

Jedną z największych obaw związanych z korzystaniem z produkcji offshore przy wprowadzaniu nowych produktów jest odległość geograficzna między zespołem projektowym a producentem. Wiąże się to z całą gamą przeszkód. Wyższe podatki, taryfy, ubezpieczenia, koszty wysyłki oraz utrudniona komunikacją ze względu na różnice w strefach czasowych albo bariery językowe. Współpraca z lokalnym producentem rozwiązuje wszystkie te problemy właściwie z założenia, a ponadto zapewnia kilka dodatkowych korzyści. Przyjrzyjmy się im.

Pomyślne wprowadzenie nowego produktu wymaga interakcji pomiędzy zespołem projektowym a producentem kontraktowym podczas tworzenia wstępnych prototypów elektronicznych - to żadne zaskoczenie. Z lokalnym kontraktorem projektanci mogą mieć nawet kontakt codzienny i aktualizować status w czasie rzeczywistym, co pozwala na  szybkie wprowadzanie zmian iteracyjnych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście, wielu zada pytanie o stopień zorganizowania, a raczej: o celowość takiego kontaktu. To kolejne kwestie organizacyjne, które łatwiej omówić w opisanym systemie współpracy. Ponadto współpraca z lokalnym CM pozwala na wizyty wykonawcy na miejscu, co wpływa na przyspieszenie cyklu wprowadzania nowego produktu na rynek. Taki poziom interakcji między projektowaniem a produkcją ma zasadnicze znaczenie dla zwiększenia ogólnej wydajności opracowywanego projektu.

Łatwy dostęp do komponentów elektronicznych

Jednym z najważniejszych etapów projektowania elektroniki jest wybór odpowiednich komponentów, których należy użyć. Zazwyczaj decyzje te są podejmowane na podstawie potrzeb funkcjonalnych, ale ważne jest również uwzględnienie ceny, dostępności i wielu innych czynników. Niektóre elementy elektroniczne są używane częściej niż inne, np. kondensatory i rezystory. Bez względu na to, jakie komponenty są najczęściej używane, należy zapewnić sobie do nich stały, łatwy dostęp, aby nie doszło do opóźnień w procesie produkcyjnym. Głęboki poziom zaangażowania w poszukiwanie zwykle jest trudny dla zespołów zajmujących się rozwojem produktu. Lokalny projektant i wykonawca elektroniki DevicePrototype posiada zespół inżynierów i specjalistów skupionych na wyszukiwaniu najlepszych podzespołów. Pomoc, jaką mogą zaoferować specjaliści zaopatrzenia, zawsze ma wpływ na ostateczny koszt, możliwości konstrukcyjne i funkcjonalne projektowanego urządzenia.

Fachowa wiedza inżynierska na miejscu 

Innym obszarem, w którym przedsiębiorcy i klienci indywidualni często potrzebują pomocy, są zasoby inżynieryjne. Co kryje się pod tym pojęciem? Chociaż praca prototypowa i/lub montażowa została wykonana, w projekcie może być jeszcze wiele szczegółów, które należy uzupełnić lub dopracować. Nie jest niczym niezwykłym, że zadania takie jak analiza schematów, tworzenie dokumentacji, a nawet układanie płytek drukowanych zawierają błędy i często nie poświęca się im należytej uwagi. Na szczęście personel inżynierski w DevicePrototype może wkroczyć do akcji i pomóc we wszystkich tych zadaniach właściwie bez zwłoki właściwej outsourcingowi zza oceanu czy z drugiego końca świata. W ten sposób można pozbyć się żmudnych szczegółów projektu, co pozwala skupić się bardziej na samym jego tworzeniu i aplikacjach.

Elastyczność produkcji i nakładów

Zaleta lokalnego dostawcy usług związanych z prototypowaniem i montażem elektroniki jest fakt, że model biznesowy polega zwykle na produkcji niskonakładowej o dużej różnorodności. Zapewnia to szeroki wybór typów i technologii montażu płytek PCB, na podstawie których można zastanawiać się nad dodatkowymi funkcjonalnościami i ewentualną kompatybilnością z resztą systemu, jeśli taki istnieje lub jest planowany. Bez względu na rodzaj projektu, który ma być zbudowany, lokalny dostawca usługi będzie miał już doświadczenie z podobnymi technologiami projektowania. Ta elastyczność sprawia, że EMS może pomagać zarówno nowym, jak i już działającym firmom w budowaniu lub doskonaleniu procesów i procedur, a także w szybkim wdrażaniu zupełnie nowego produktu. Ryzyko “drobnej” różnicy technologicznej wynikającej choćby z modelu pracy w kontakcie z zagranicznym dostawcą z całą pewnością nie jest zachęcającym do współpracy czynnikiem. 

Doświadczone prototypowanie

Dla firm, które opracowują nowy produkt do wprowadzenia na rynek, lokalny specjalista usług prototypowania elektroniki oraz montaż układów elektronicznych jest najlepszym wyborem partnera produkcyjnego. W DevicePrototype uczymy się cyklicznie, bo wierzymy, że każde partnerstwo jest polem do nauki - wspomniana elastyczność pozwala na wymianę wspólnych doświadczeń potrzebnych do szybkiego i skutecznego wdrażania różnych modeli prototypowych. Lokalny dostawca to procesy i procedury dedykowane tylko dla prototypów, aby mieć pewność, że są one budowane szybko i z zachowaniem najwyższego poziomu jakości. Chcemy pójść krok dalej? Konsekwentnie zatem, w celu przygotowania projektu do niezawodnej i niedrogiej produkcji długoterminowej, tylko doświadczony prototypista ma możliwości, aby to osiągnąć.

Lokalne projektowanie i inżynieria 

Dla firm, które odwiedzają rynki nowych produktów, sam projekt nie ogranicza się tylko do zbudowania prototypu i wyprodukowania go. Wiązki przewodów, zespoły kabli i obudowy systemów muszą być zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do siebie wraz z płytką drukowaną. Nietrudno zauważyć, że może to być proces trudny do skoordynowania, gdy w projekcie bierze udział wielu dostawców podzespołów. Cóż, to kolejny obszar, w którym lokalny partner przychodzi z pomocą. DevicePrototype może samodzielnie zaprojektować cały system oszczędzając siły i środki partnera.

O Autorze

Oskar Pacelt

Long-time blog editor, SEO content creator, originator of advertising campaigns in the fields of electronics and robotics, translator. Passionate about the impact of new technologies on everyday life and related social transformations.
Copyright © 2023 Device Prototype